OPTIKA ZA POLOVICU - teraz zľava 50% na zriadenie služieb FiberX

ROUTER s nulovým nájmom / Bez viazanosti

 

Optický internet + digitálna TV

Zvýhodnené balíčky

Viac digitálnej zábavy vo vašej obývačke

viac info o TV službách

fiberX - najrýchlejší optický internet aj u vás doma

viac o fiberX

Navždy odpočítame 1€ za každého nového klienta

internetové pripojenie

Digitálna televízia s pokročilými funkciami

viac info o TV službách

airX+ - nové spoľahlivé bezdrôtové pripojenie

viac o airX+

WiFi router s nulovým nájmom pri pripojení FiberX

internetové pripojenie

Predaj a servis PC

viac informácií

O televízii

Nová digitálna káblová televízia (PegonetTV) je postavená na technológii IPTV (Internet Protocol Television). Ide technológiu, ktorá umožňuje šírenie TV po počítačovej sieti spolu s inými dátovými službami. Na jednom kábli u účastníka sú poskytnuté naraz tri služby – internet, televízia a telefón. Pre súbor týchto služieb sa používa spoločný názv Triple-Play.

Naša služba je realizovaná na budovanej regionálnej metropolitnej sieti, teda je orientovaná na menší región, nie globálne na celé Slovensko. Táto výhoda nám umožňuje budovať triple-play sieť efektívnejšie a poskytovať funkčne bohatšie služby.

Ak ste naším zákazníkom internetových služieb a navyše v lokalite, kde je možné využívať službu IPTV, máte doma internet sprevádzkovaný cez kábel ukončený nástennou ethernetovou dvojzásuvkou. Prostredníctvom tejto dátovej zásuvky je poskytovaná aj nová káblová TV. Pre príjem služby IPTV je potrebná inštalácia tzv. Set Top Boxu – STB. STB je zariadenie slúžiace na prevod digitálneho obsahu na vstup Vášho TV príjmača. Je to niečo podobné ako satelitný príjmač, avšak na rozdiel od satelitného príjmača, STB nielen prijíma TV vysielanie po dátovej sieti, ale zároveň komunikuje so servermi zabezpečujúcimi IPTV služby a tak prináša do Vaších TV príjmačov interaktivitu.

Základom IPTV služby je kvalitný digitálny TV obraz. Je kvalitnejší ako bežne dostupné služby satelitného alebo analógového vysielania. Okrem kvalitného obrazu však naše IPTV ponúka podstatné výhody. Tu je ich sumár:

 • EPG – programový sprievodca
 • pause TV – pozastavenie živého vysielania
 • time shifting – sledovanie živého vysielania s časovým odstupom
 • nPVR – virtuálny videorekordér
 • PVR – osobný videorekordér – STB s HDD (napr. model 1960-9)
 • videopožičovňa
 • WWW stránky cez TV
 • rádia cez TV
 • 7-dňový TV ARCHÍV

 

Popis základných funkcií:

  • kvalitný digitálny obraz umocňuje Váš zážitok z pozerania televízie. Pri IPTV neexistuje zašumený obraz, alebo “duchovia”. Obraz je distribuovaný v najvyššej kvalite.
  • integrácia s EPG (Electronic Programme Guide – Elektronický programový sprievodca) dátami. EPG obsahuje informácie o programoch na týždeň dopredu. Popisy filmov, relácií, herecké obsadenie, obrázky…Vďaka EPG máte vždy prehľad o programe a neprídete o svoje obľúbené relácie. Navyše, kedykoľvek môžete vyvolať zobrazenie informačného panelu, ktorý Vás infomuje o aktuálnom programe, o čase prebiehajúcej relácie, o aktuálnom čase a o čase následujúcej relácie.
  • možnosť pozastavenia sledovaného programu (pause TV) a neskôr v jeho sledovaní pokračovať, poprípade sa vrátiť na začiatok sledovaného programu a pozerať ho znova (time-shifting). Ide o revolučnú funkciu využiteľnú v každej domácnosti. Vďaka koncepcii našej IPTV je možné vrátiť sa na začiatok sledovanej relácie aj v prípade, že ju nesledujete od začiatku. Vďaka tomu už viac nie ste obmedzovaný faktom, že televízia umožňuje sledovať iba to, čo je práve vysielané. Pozeráte zaujímavý film a v tom vám zazvoní telefón, ktorý nemôžete odmietnúť? Žiadny problém! Jednoducho film pozastavíte a po ukončení hovoru pokračujete v sledovaní od miesta kde ste ho zastavili. Poprípade chcete sledovať dve relácie, ktoré sa časovo prelínajú? Jednoducho dopozeráte reláciu na jednom programe, prepnete na druhý, kde je druhá relácia práve vysielaná, presuniete sa na jej začiatok a pozriete si ju celú.
   (funkcia pause TV je povolená len na určitých programoch)
  • osobný virtuálny videorekordér (nPVR) alebo osobný videorekordér (PVR) – prináša možnosť nahratia si zvolenej relácie a neskoršieho prehrávania záznamov. V jednom čase je možné nahrať viac relácií z rôznych programov a nezávisle na zvolenom nahrávaní sledovať v rovnakom čase iný program. Nahrávanie si môžte naplánovať na týždeň dopredu, pričom počas nahrávania nie je nutné mať zapnutý váš STB a TV, nakoľko sú všetky záznamy uchovávané na našich serveroch. Funkcia nPVR sa tým podstatne líši od možností konkurenčných riešení.
  • videopožičovňa – možnosť sledovať filmy z ponuky digitálnej videopožičovne. Už viac nemusíte chodiť do “kamennej požičovne”, všetko zrealizujete z pohodlia vašej obývačky. Po výbere filmu z dostupných titulov máte k dispozícii 24 hodín, počas ktorých si film môžte pozrieť. Film môžete počas 24 hodín pozerať viac krát za sebou, prípadne pozeranie pozastaviť a pokračovať neskôr od miesta, kde ste prezeranie zastavili. Pre jednoduchšiu orientáciu v ponuke si môžeze filmy radiť podľa obľúbenosti, názvu, žánru… poprípade vyhľadať podľa rôznych kľúčových slov. Pri prezeraní filmu máte k dispozícii funkcie bežne dostupné na DVD prehrávačoch – pozastavenie, presúvanie, výber kapitol, opakované prezeranie sekvencie a pod…V tejto súvislosti musíme spomenúť aj videopožičovňu HBO OnDemand, ktorá obsahuje množstvo filmov, seriálov, dokumentov, či koncertov vysielaných na HBO. Vďaka tejto službe môžete sledovať akýkoľvek program z programovej ponuky HBO, kedykoľvek chcete.
   Súčasťou vybraných tématických balíkov HBO je okrem služby HBO OD aj ďalšia služba HBO GO, ktorá je viac ako len mobilnou verziou HBO OD. Stačí Vám prístup na internet a k zaujímavému obsahu HBO sa dostanete napríklad prostredníctvom Vášho počítača, tabletu alebo smart telefónu. Viac o službe HBO GO je v tomto článku, prípadne na stránke www.hbogo.sk.
  • prístup na www stránky priamo z TV prijímača. Po zvolení tejto funkcie sa vám na televíznej obrazovke zobrazí internetový prehliadač prostredníctvom ktorého môžete pristupovať do internetu na WWW stránky. Zadávanie stránok, takisto ako pohyb po nich, ovládate prostredníctvom diaľkového ovládača. K dodávanému set-top boxu je možné dokúpiť bezdrôtovú klávesnicu, prostredníctvom ktorej je práca s prehliadačom ešte komfortnejšia. Prístup do internetu cez TV príjmač samozrejme nesupluje možnosti plnohodnotnej práce s internetom z počítača, postačuje však pre bežné jednoduché potreby vyhľadávania informácií na WWW stránkach.
  • možnosť počúvania rádií. K dispozícií je niekoľko rozhlasových staníc, ktoré môžte počúvať priamo na vašom televízore, čo predstavuje ďalšiu službu, vďaka ktorej sa z vášho TV prijímača stáva vaše osobné multimediálne centrum. Pri vhodnom zapojení STB a jeho prepojení s audiosústavou je možné používať STB ako prijímač pre rádia bez nutnosti zapnutia TV.
 • programový sprievodca Vám napríklad umožní pohodlne si vybrať program, ktorý sa práve vysiela, ale vďaka tejto funkcii môžete na vybraných staniciach sledovať aj program, ktorý sa už dávno skončil a vy ste si ho nestihli nahrať. Túto funkciu nazývame 7-dňový TV ARCHÍV. Naša digitálna TV má aj množstvo ďalších funkcií, ktoré robia z televízora interaktívne multimediálne zariadenie. K dispozícii sú jednoduché hry, možnosti rodičovského zámku, vlastných nastavení usporiadania programovej ponuky a veľa príjemných drobností.

Používateľskú príručku k službe PegonetTV nájdete tu.

Prevádzkovateľom retransmisie v sieti PegoNET je spoločnosť DSI DATA, s.r.o., IČO: 36399493, Nám. A. Bernoláka 377, Námestovo