RiK – nová detská televízia

12.01.2015

 

rikOd nového roka pribudla ďalšia televízna stanica, ktorá je zameraná na tých najmenších televíznych divákov. Jej meno je RiK. Spustila ju skupina JOJ Group.

Prvé 3 mesiace bude tento kanál u nás zaradený už od základného televízneho balíka (od pegonetTV Flexi 70). Televíznu stanicu RiK nájdete na konci zoznamu vašich televíznych staníc, alebo vyberte z kategórie kanálov – detské.

Dobrou správou je aj to, že detský televízny kanál bude kompletne v slovenskom jazyku. Ostatné detské televízie u nás totiž vysielajú hlavne v českom jazyku. Samozrejme to nie je na škodu, ale táto zmena je predsa len veľmi pozitívnou správou.

rik2

 

Doplňme ešte pár technických informácií. Televízna stanica RiK je vysielaná vo formáte 16:9 a je k dispozícii v SD a pripravujeme aj HD rozlíšenie. Televízia vysiela na základe licencie spoločnosti Your Family Entertainment, ktorá už vysiela podobný program Ric v Nemecku. Tá si väčšinu obsahu aj produkuje.

Slovenská verzia prevádzkovaná JOJkou bude vysielať obsah hlavne zo spomínanej verzie. Ťažiskovými formátmi budú programy európskej produkcie, ktoré sú zábavné, poučné a bez prvoplánového násilia. Ako sme už uviedli, po dohode s TV JOJ sme zaradili nový detský kanál RiK do našej ponuky a to bezplatne na 3 mesiace. Následne vyhodnotíme záujem o tento program a zaradíme ho do vhodného programového balíka.